Sunday, May 2, 2010

Papjeemašeetehnikas loomad

Toredaid stiliseeritud vormiga loomafiguure saab leidlikult lahendada, värvivalik ja viimistlus annab viimase lihvi

Sunday, April 18, 2010

Pisiplastika"Loomad" 1.kursus 2010

Ülesanne:
1. valmistada ja mudida savi ette voolimiseks, et ei jääks õhumulle ega pragusid.
2. venitada ühest tükist välja loomafiguur, vormida suured vormid - kehakuju, pea, jalgade asend, saba ja leida kõige ilmekam, antud looma paremini iseloomustav liigutus, asend.
3. vormida väiksemad detailid erinevaid stekasid kasutades, anda looma"kasuka" faktuur.
4. põletus-madalkuumusahjus.

Pisiplastika." Muinasjututegelased" 1.kursus 2010













Ülesanne: kavandada kaks muinasjututegelast komplektis. Need tegelased peavad omavahel suhestuma.
1. mudida savi korralikult läbi ja venitada vastavalt oma töö kavandile savist välja tegelase põhivorm, suured detailid.
2. leida huvitav asend, pöörata tähelepanu detailidele.
3. viimistleda töö, kasutades erinevaid stekasid ja saavutada erinevaid faktuure töö ilmestamiseks.
4. teostada ka teine, eelmisega sobituv figuur, leida parim asend, viimistlus.
5. töö põletus(angoob, glasuur).

Papjeemašeetehnikas loom, lind






Papjeemašeetehnika on tore tehnika lihtsate stiliseeritud looma või linnufiguuride valmistamiseks.
Saab valmistada ka suuri dekoratiivseid vorme, viimistleda vastavalt funktsioonile kas guašš-või akrüülvärvidega, lisada värvikartongist detaile. Näiteks loomade käpad saab vormida kas paberirullidest(jäävad jäigad), või ajalehepaberist vormitud ja paberteibiga mähitud vastavatest vormidest. Peened käpad, sabad saab edukalt vormida traadist painutatud alusraamile. Tiivad saab lõigata kartongist ja kinnitada liimipüstoliga. Lõppviimistluseks ja parema faktuuri saamiseks võib kasutada tapeediliimi ja peenestatud pabermassisegu või tselluvillasegu, mis peale kõvastumist jääb korrektne ja tugev. Igal juhul võimaldab selline töö kasutada leidlikkust ja vajab ka töökust. Olen teinud selles tehnikas kilpkonnasid ja notsusid ka algklassidega, kuid need tööd valmivad 1. kursusel(5. kl).

Traadist kera



























Ülesanne: Traadist kera valmistamiseks on sobiv kasutada keskmise silmaga traatvõrku. Kerasid saab vormida erineva suurusega, kuid lihtsam on järgida kindlat skeemi (kui on vaja vormida suur hulk kerasid, näiteks ruumikujunduslikul eesmärgil). Lõigata traatvõrk poole rulli laiuselt kaheks ja lõigata kuuli kõrguseks kümne täissilmuse pikkuselt. Lõigata tuleb silmuste vahekohtadest.

Kuuli vormimiseks:
1. Kinnitada traadid omavahel laiuses, moodustub silinder
2. Venitada traatsilinder keskmistest silmustest ühtlaselt vormides võimalikult laiaks.
3.Silindri otsi tuleb venitada pikkusesse ja ühtlaselt vajutades vormida mõlemat silindri otsad ümaraks, moodustub kera kuju.

Kui soovida vormida poolkera või muud vormi nt. tilka, muna või koonust, siis tuleb lihtsalt vastavaid võrgusilmi kas venitada või vastvalt vormida.

Traatvõrgu modelleerimine
























Ülesanne(2 kursus): Kavandada ja modelleerida traatvõrgust linnufiguurid. Kinnitamiseks ja detailideks kasutada erineva jämedusega traati ja traadinäpitsaid.

Skulptuur figkomp. "Mees ja Naine" 5.kursus 2006








































































Ülesanne: Kavandada figuraalkompositsioon traatkarkassil mees- ja naisfiguurist, järgides olulisi anatoomilisi erinevusi ja proportsioone. Teos peab välja tooma interaktsiooni ja olema väljenduslik.

Dekoratiivsed valgustid











































Ülesanne: Kavandada ja kujundada dekoratiivne valgusti erinevatest käepärastest materjalidest.

Performance "Tuleloits" Viljandi järve ääres 30.04.07
































































Ülesanne: Kavandada ja teostada performance volbriööl Viljandi järve ääres, sümboliseerimaks saabuvat haisuvaba(Seakombinaat läheb üle uuele tehnoloogiale) tulevikku ja õitsengut Viljandi linnale. Ette valmistada mana tekst(Kristjan Kaarjärv), Kiviring, tõrvikud, kostüümid, koreograafia, tuleshow, tuleohver, (tuleohutus), koristamine, reklaam. Ühisprojekt viljandi noortekeskusega.

Õuepuu Viljandimaa, Viljandi Kunstikool




Üleriigiline näitus "Õuepuu" Tallinnas 2007




Anu Raud ja Indrek Raudsepp

Monday, January 18, 2010

Minu tegemised

Õpetan kunstiaineid Viljandi Kunstikoolis alates 2005. a., selle asutamisest Viljandi Maagümnaasiumi MTÜ Kunstistuudio tegevuse baasil.
Alates 1981. aastast olen töötanud kunstiõpetajana J.Köleri nim. Viljandi 4.Keskkoolis ja Viljandi Maagümnaasiumis kunstiklassides, mille kadumisel 2001..a moodustasime MTÜ VMG Kunstistuudio ja tegutsesime kuni 2005.a.
Viljandi Kunstikoolis olen õpetanud joonistamist, skulptuuri, kompositsiooni, maali, keraamikat, graafikat ja portselanimaali erinevatele kursustele. Juhendan ka kunsti älgõpetuse gruppi. Täiskasvanute kursustele õpetan joonistamist, kompositsiooni ja maalitehnikate aluseid, samuti figuurijoonistust ja portreed. Lühikursustena olen läbi viinud maastikumaalikursuseid, portselanimaalikursuseid, keraamikakursuse ja graafikakursuse., siidimaalikursuse, klaasimaali-ja vitraazikursuse.
Igal suvel viime õpilastega läbi suvepraktika viljandis ja lähiümbruses.
Olen uudishimulik ja tunnen vajadust end pidevalt täiendada , kunstiõpetuse areng ja uute meetodite katsetamine on põnev. Palju oleneb muidugi ka grupi motivatsioonist ja eeldustest, kuidas töö laabub…
Juhin Viljandimaa kunsti aineühenduse tööd alates 2002.a.
Organiseerisin 3 maakonnanäitust ja üleriigilise näituse „Õuepuu“ Tallinnas 2007.a., Eesti kunstiõpetatajate suveseminari 2007.a
24. aprillil viin läbi Viljandimaa kunstiolümpiaadi 6. ja 8. klassi õpilastele.
Valmistume teiseks suureks Kunstikooli ülevaatenäituseks septembris 2010.a.